Odnośniki

 

 

 

Search

Rada Krajowa Stowarzyszenia

Przyjęcie nowych członków, zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego oraz plan pracy do końca 2014 roku zdominowały ostatnie obrady Rady Krajowej Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów w Polańczyku , województwo podkarpackie.

Czytaj więcej: Rada Krajowa Stowarzyszenia 

XXI Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu

W dniach 25-26 maja 2013 r. po raz kolejny w Licheniu w ogólnopolskim spotkaniu modlitewnym o pomyślność polskiej wsi wzięli udział przedstawiciele środowisk wiejskich z Podkarpacia.

Tradycyjnie pielgrzymka rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej o godz. 12.00. Mszy św. z udziałem Prezesa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, Ireneusza Niewiarowskiego przewodniczył wikariusz biskupi, ks. Wojciech Kochański, dziekan dekanatu konińskiego III. W słowach skierowanych do uczestników podkreślał znaczenie ludzi zamieszkałych na wsi, rolnictwa i kultury polskiej wsi.

 

Czytaj więcej: XXI Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu

Piętnastolecie Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Jasielskiego

Piętnaście lat temu we wrześniu z inicjatywy Stanisława Lawery przy znaczącej pomocy Tadeusza Źrebca Sołtysa Kątów i Stanisława Słupka sołtysa Łubna Szlacheckiego odbyło się w Tarnowcu zebranie założycielskie Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Jasielskiego.

Zebrani sołtysi wybrali zarząd i komisję rewizyjną. Prezesem wybrano Stanisława Lawerę, wiceprezesami zostali Tadeusz Źrebiec i Stanisław Kurowski, w skład zarządu weszli także Jan Kulig, Dominik Rzońca, Jan Wilczak, Tadeusz Gajda, Jan Wędrychowicz, Janusz Czekalski.

Czytaj więcej: Piętnastolecie Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Jasielskiego

Pracowity rok KSS

Podsumowanie działań w 2012 roku, a także omówienie planów na ten rok zdominowały Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów w Koninie. W obradach wziął udział Stanisław Lawera, zastępca prezesa KSS, prezes Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego.

Czytaj więcej: Pracowity rok KSS

Podkarpackie konkursy

Dnia 29 listopada 2012 r. w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników IV edycji konkursu „Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego” oraz rozstrzygnięcia w konkursach „Piękna Wieś Podkarpacka” i „Przyjazna Wieś”.

Czytaj więcej: Podkarpackie konkursy 

XI Forum Sołtysów Województwa Śląskiego

To już jedenasty raz spotkali się wszyscy sołtysi województwa śląskiego z przedstawicielami zarządu województwa, radnymi sejmiku oraz z szefami instytucji okołorolniczych tegoż województwa. Z upoważnienia senatora Ireneusza Niewiarowskiego jako przedstawiciel Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów miałem zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu w dniach 21 i 22 listopada. Forum miało charakter informacyjno-szkoleniowy i odbywało się w historycznej Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach oraz w Centrum Kongresowym w Szczyrku.

Czytaj więcej: XI Forum Sołtysów Województwa Śląskiego

Święto Podkarpackich Sołtysów

No i po siedmiu latach od utworzenia Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego doczekaliśmy się sztandaru, a jego poświęcenie odbyło się w urokliwej Dukli, mieście w którym urodził się i pełnił służbę Bogu i ludziom święty Jan Duklan. On to został patronem sołtysów podkarpackich i jego wizerunek widnieje na naszym sztandarze.

Czytaj więcej: Święto Podkarpackich Sołtysów

Konkurs „Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego – Edycja 2012” Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Mam przyjemność poinformować, że wzorem lat ubiegłych, Samorząd Województwa Podkarpackiego w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Sołtysów Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o organizacji konkursu pod nazwą: „Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego - Edycja 2012". Ma on na celu promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, pracujących na rzecz społeczności lokalnej w województwie podkarpackim.

Czytaj więcej: Konkurs „Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego – Edycja 2012” Urząd Marszałkowski Województwa...

XX Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu

W dniach 26 i 27 maja podczas dorocznej pielgrzymki z inicjatywy senatora Ireneusza Niewiarowskiego odbyła się konferencja pod nazwą „Wiejska Polska”, składająca się z dwóch tematów: „Odnowa Wsi” i „XX-lecie Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów”.

Czytaj więcej: XX Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu

Copyright © 2018 Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.