Odnośniki

 

 

 

Search

Rozstrzygnięcie Konkursów „Sołtys Roku” oraz „Piękna Wieś Podkarpacka”

W ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2011-2016 rozstrzygnięty został konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka 2014”, realizowany w 2014 roku w dwóch kategoriach: „Najpiękniejsza Wieś Podkarpacka 2014” oraz „Wieś przyjazna mieszkańcom - Edycja 2014”.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie Konkursów „Sołtys Roku” oraz „Piękna Wieś Podkarpacka”

Konferencja, dożynki, odpust w Tarnowcu

         Niedziela 14 września w Tarnowcu była miejscem pielgrzymki do Sanktuarium Narodzenia Matki Boskiej, które to ustanowione zostało przez biskupa Kazimierza Górnego jako miejsce zawierzenia rolników i środowisk wiejskich. Z tej to racji już po raz drugi zorganizowana została przez Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego „II Konferencja rolników i środowisk Wiejskich” z udziałem 180 osób.

Czytaj więcej: Konferencja, dożynki,  odpust w Tarnowcu

Konkurs „Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego – Edycja 2014”

Już po raz kolejny Samorząd Województwa Podkarpackiego w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Sołtysów Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o organizacji konkursu pod nazwą: „Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego – Edycja 2014”.

Konkurs ma na celu promowanie najbardziej aktywnych sołtysów – lokalnych liderów, pracujących na rzecz społeczności lokalnej w Województwie Podkarpackim, w dwojakiej roli – jako przedstawiciele władzy oraz reprezentanci najmniejszej jednostki jaką jest sołectwo.

Czytaj więcej: Konkurs „Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego – Edycja 2014”

Cudze chwalicie, swego nie znacie... czyli wizyta studyjna w Gminie Frysztak

 28 czerwca 2014 roku w punkcie widokowym na Bramę Frysztacką nieopodal Urzędu Gminy we Frysztaku zebrali się Sołtysi Powiatu Strzyżowskiego wraz z przedstawicielami samorządów gmin. W upalne popołudnie wszystkich przybyłych przywitał inicjator tego wydarzenia i zarazem gospodarz Gminy Frysztak – Wójt Jan Ziarnik.

            Wójt przedstawił program wizyty, w którym przewidziane było zwiedzanie kościoła pw. św. Mikołaja w Lubli, zwiedzanie kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowie, zwiedzanie kompleksu schronowego w Stępinie-Cieszynie oraz przejście szlakiem przez Rezerwat Góry Chełm do Centrum Edukacji Ekologicznej w Stępinie w Sołectwie Chytrówka. W trakcie przejazdu przewodnik Krzysztof Winiarski omawiał główne atrakcje mijanych sołectw oraz związane z nimi tradycje kulturalne jak również zagospodarowanie gminy.

Czytaj więcej: Cudze chwalicie, swego nie znacie... czyli wizyta studyjna w Gminie Frysztak

Zapraszamy do głosowania na najlepszą stronę internetową sołectwa

W związku z rozpoczęciem głosowania w konkursie "Sołectw@ w sieci" na najlepszą stronę internetową sołectwa, zachęcamy do głosowania na strony internetowe z Podkarpacia. Z naszego województwa uczestniczy 5 sołectw:

Golcowa

Łysa Góra

Wola Mielecka

Załęże

Żyznów

 

2 DNI ZOSTAŁO DO GŁOSOWANIA!


Aby zagłosować należy wejść na stronę: http://konkurs.kss.org.pl/pk2014.php a następnie na stronę internetową wybranego sołectwa, po wypełnieniu formularza ( województwo, wieś/miasto, e-mail + potwierdzenie e-maila, przepisać kod z obrazka i wyrazić zgodę na udział poprzez kliknięcie) Następnie po otrzymaniu e-maila należy potwierdzić fakt głosowania klikając na przesłany link.

 

Nowy termin pielgrzymki sołtysów

Konkurs "Sołectw@ w sieci"

 

 

Wręczono puchary „Sołtys Roku”

 

Rozstrzygnięto XII edycję ogólnopolskiego konkursu „Sołtys Roku” organizowanego przez „Gazetę Sołecką” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs ma na celu promowanie najbardziej kreatywnych sołtysów, aktywnych postaw i rozwój społeczeństwa obywatelskiego

 

Kapituła konkursu wyłoniła 13 zwycięzców i nadała im tytuł „Sołtys Roku 2013”. Wśród laureatów znalazło się dwóch sołtysów z Podkarpacia:

Ryszard Strzępek, sołtys Różanki, gm. Wiśniowa,
Tadeusz Wójcik, sołtys Trzaśniowa, gm. Haczów.
Nagrodami w konkursie są puchary wraz z roczną prenumeratą „Gazety Sołeckiej” oraz upominki ufundowane przez sponsorów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Problemy ze stroną internetową

 

 

 

 

 

 

W związku z koniecznością modernizacji strony internetowej Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego strona nie była dostępna i aktualizowania. Informujemy, że strona już działa na urządzeniach mobilnych i będzie prowadzona na bieżąco.

 

Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.