Odnośniki

 

 

 

Search

Konferencja, dożynki, odpust w Tarnowcu

Niedziela 11 września w Tarnowcu była miejscem pielgrzymki do Sanktuarium Narodzenia Matki Boskiej, które to ustanowione zostało przez biskupa Kazimierza Górnego jako Sanktuarium Zawierzenia Rolników i Środowisk Wiejskich. Z tej to racji już po raz drugi zorganizowana została przez Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego "III Konferencja Rolników i Środowisk Wiejskich" z udziałem 150 osób oraz dożynki organizowane wspólnie przez Stowarzyszenie i diecezjalnego duszpasterza rolników. W tym roku tematyka konferencji składała się z dwóch zagadnień: pierwsza  przedpołudniowa część to prezentacja wicedyrektora Wydziału Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Pana Stanisława Zająca na temat "Perspektywy rozwoju rolnictwa w województwie podkarpackim", drugim tematem konferencji była prezentacja pana Piotra Kędrka „Scalenie gruntów szansą dla polepszenia warunków gospodarowania”. Obydwa tematy wzbudziły spore zainteresowanie uczestników, gdyż dotyczyły aktualnie podejmowanego działania na terenie naszego województwa (wytwarzanie żywności ekologicznej, gospodarstwa agroturystyczne, scalenia gruntów – przeznaczona kwota czterdzieści dwa miliony PLN).

Czytaj więcej: Konferencja, dożynki, odpust w Tarnowcu

Konkurs literacki „Wieś, w której żyję”

 

Redakcja kwartalnika Kultura Wsi ogłasza otwarty konkurs literacki pod hasłem „Wieś, w której żyję”. Forma dowolna - może to być pamiętnik, esej, dziennik lub wywiad–rzeka. Celem konkursu jest ukazanie całokształtu przemian zachodzących na polskiej wsi w minionym 25-leciu.

Czytaj więcej: Konkurs literacki „Wieś, w której żyję” 

Rozstrzygnięcie Konkursów „Sołtys Roku” oraz „Piękna Wieś Podkarpacka”

W ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2011-2016 rozstrzygnięty został konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka 2014”, realizowany w 2014 roku w dwóch kategoriach: „Najpiękniejsza Wieś Podkarpacka 2014” oraz „Wieś przyjazna mieszkańcom - Edycja 2014”.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie Konkursów „Sołtys Roku” oraz „Piękna Wieś Podkarpacka”

Cudze chwalicie, swego nie znacie... czyli wizyta studyjna w Gminie Frysztak

 28 czerwca 2014 roku w punkcie widokowym na Bramę Frysztacką nieopodal Urzędu Gminy we Frysztaku zebrali się Sołtysi Powiatu Strzyżowskiego wraz z przedstawicielami samorządów gmin. W upalne popołudnie wszystkich przybyłych przywitał inicjator tego wydarzenia i zarazem gospodarz Gminy Frysztak – Wójt Jan Ziarnik.

            Wójt przedstawił program wizyty, w którym przewidziane było zwiedzanie kościoła pw. św. Mikołaja w Lubli, zwiedzanie kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowie, zwiedzanie kompleksu schronowego w Stępinie-Cieszynie oraz przejście szlakiem przez Rezerwat Góry Chełm do Centrum Edukacji Ekologicznej w Stępinie w Sołectwie Chytrówka. W trakcie przejazdu przewodnik Krzysztof Winiarski omawiał główne atrakcje mijanych sołectw oraz związane z nimi tradycje kulturalne jak również zagospodarowanie gminy.

Czytaj więcej: Cudze chwalicie, swego nie znacie... czyli wizyta studyjna w Gminie Frysztak

Zapraszamy do głosowania na najlepszą stronę internetową sołectwa

W związku z rozpoczęciem głosowania w konkursie "Sołectw@ w sieci" na najlepszą stronę internetową sołectwa, zachęcamy do głosowania na strony internetowe z Podkarpacia. Z naszego województwa uczestniczy 5 sołectw:

Golcowa

Łysa Góra

Wola Mielecka

Załęże

Żyznów

 

2 DNI ZOSTAŁO DO GŁOSOWANIA!


Aby zagłosować należy wejść na stronę: http://konkurs.kss.org.pl/pk2014.php a następnie na stronę internetową wybranego sołectwa, po wypełnieniu formularza ( województwo, wieś/miasto, e-mail + potwierdzenie e-maila, przepisać kod z obrazka i wyrazić zgodę na udział poprzez kliknięcie) Następnie po otrzymaniu e-maila należy potwierdzić fakt głosowania klikając na przesłany link.

 

Nowy termin pielgrzymki sołtysów

Konkurs "Sołectw@ w sieci"

 

 

Wręczono puchary „Sołtys Roku”

 

Rozstrzygnięto XII edycję ogólnopolskiego konkursu „Sołtys Roku” organizowanego przez „Gazetę Sołecką” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs ma na celu promowanie najbardziej kreatywnych sołtysów, aktywnych postaw i rozwój społeczeństwa obywatelskiego

 

Kapituła konkursu wyłoniła 13 zwycięzców i nadała im tytuł „Sołtys Roku 2013”. Wśród laureatów znalazło się dwóch sołtysów z Podkarpacia:

Ryszard Strzępek, sołtys Różanki, gm. Wiśniowa,
Tadeusz Wójcik, sołtys Trzaśniowa, gm. Haczów.
Nagrodami w konkursie są puchary wraz z roczną prenumeratą „Gazety Sołeckiej” oraz upominki ufundowane przez sponsorów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Problemy ze stroną internetową

 

 

 

 

 

 

W związku z koniecznością modernizacji strony internetowej Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego strona nie była dostępna i aktualizowania. Informujemy, że strona już działa na urządzeniach mobilnych i będzie prowadzona na bieżąco.

 

Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.