Odnośniki

 

 

 

Search

DZIEŃ SOŁTYSA 2016 w Dukli

10 marca w restauracji „ZIKO” w Dukli spotkali się sołtysi powiatu Krośnieńskiego na spotkaniu z okazji „Dnia Sołtysa”.

Spotkanie zorganizowała prezes Koła Sołtysów Powiatu Krośnieńskiego Ewa Kaczmarska-Więckowska, która, na co dzień jest sołtysem sołectwa Mszana w Gminie Dukla.

 

 

Gośćmi sołtysów byli: Vice Starosta Powiatu Krośnieńskiego Pan Adolf Kasprzyk, Burmistrz Dukli Pan Andrzej Bytnar, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Kraina Nafty” Pani Janina Gołąbek, Dyrektor Oddziału Banku Zachodniego WBK w Jaśle Pan Sławomir Krzysztoń. Złożyli Oni sołtysom życzenia z okazji Ich święta i przedstawili możliwości współpracy w przyszłości.

Wszystkich bawił zespół „Tereściacy” z Zawadki Rymanowskiej i Mszany, który śpiewa piosenki łemkowskie, ukraińskie, rosyjskie i polskie. Wystąpił też Kabaret „Łorczyk” z Rogów, w którym występuje sołtys Rogów.

Na poczęstunek „złożyli” się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „KARPATKA” i BZ WBK.

 

Bardzo miłym zakończeniem spotkania była deklaracja Wójta gminy Wojaszówka Pana Sławomira Stefańskiego, który także przyjechał na spotkanie. Wójt zaprosił wszystkich sołtysów na dzień sołtysa 2017 do Wojaszówki obiecując zwiedzanie browaru, poczęstunek i zabawę. Może to będzie początek tradycji, że co roku inna gmina będzie gościć sołtysów i weźmie na siebie koszty poczęstunku?  Wójtowi, – jako Prezes Koła - gratuluję pomysłu i serdecznie dziękuję.

 

Ewa Kaczmarska-Więckowska

          

 

Copyright © 2018 Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.